מחדל הביטחון התזונתי: כך ממסמסות ממשלות ישראל תכניות לסל מזון לעניים (נענע10, 2015)

כמעט כל ישראלי חמישי סובל מ"אי ביטחון תזונתי", שלא מאפשר חיים בריאים ופעילים. בעשור האחרון דובר רבות על פרוייקט "הביטחון התזונתי", שאמור לדאוג לתזונתם של האזרחים והילדים העניים שנתונים לחסדיהם של עמותות הרווחה. בשנת 2007 אף הוקמה ועדת מיוחדת אשר המליצה להגדיל את היקף התמיכה בעמותות. בינתיים נשמעו מהמדינה הרבה הצהרות והבטחות, אך מדוע בתקציב של שנת 2015 הסעיף לביטחון תזונתי כבר לא קיים?

לצפייה בכתבה

ארגון לתת: 41% מנתמכי מערכת הרווחה השתייכו בעבר למעמד הביניים (כלכליסט, 2015)

הארגון שמספק מזון לאוכלוסיות במצוקה טוען כי שיעור העוני עומד על 32%, בעוד שביטוח לאומי פרסם לפני שבוע כי הוא עומד על 22%. זאת משום שלתת מודד עוני לפי סקירה של מידת היכולת לממן שירותים בסיסיים ואילו ביטוח לאומי בוחן רק רמת הכנסה

לקריאת הכתבה

בלי כסף למזון, גורל ילדי האמהות העניות נקבע מראש (הארץ, 2015)

מדי שנה נכנסות להריון כ–30 אלף ישראליות החיות בעוני. כשאותן נשים לא זוכות לסיוע מיוחד מהמדינה, הן מביאות לעולם ילדים 
המצויים בסיכון מוגבר לסבול מהשלכות בריאותיות ארוכות טווח.

לקריאת הכתבה

רק ח"כ אחד התייצב לדיון על אי-ביטחון תזונתי בישראל שנערך בוועדת הרווחה של הכנסת (גלובס, 2015)

ח"כ מאיר כהן, המשמש במ"מ יו"ר הוועדה, הוא היחיד מתוך 14 הח"כים החברים בוועדה, שהתייצב לדיון בנושא חוסר ביטחון תזונתי בישראל. "למי יש ראש להתעסק עם רעבים ביום בו מעלים את שכר הח"כים?"

לקריאת הכתבה

לצפייה בדיון (בדפדפן אקספלורר בלבד)

עמותות המזון נערכות לחגים (מעריב)

למעלה מ-50 אלף נפשות יקבלו ערכות מזון בראש השנה, זאת לפי הערכת ארגון "חסדי נעמי". בארגון אומרים כי השנה הם מקבלים יותר פניות ממשפחות צעירות, גם ממרכז הארץ. "הסטיגמה שהעוני מרוכז אצל החרדים והערבים ובפריפריה פשוט לא נכונה".

לקריאת הכתבה