מועצת הביטחון התזונתי: האו"ם אישר יעדים לפיתוח בר קיימא עד שנת 2030 (הארץ, 2015)

בכנס העצרת הכללית של האו"ם החליטו 193 מדינות לאשר את תוכנית האו"ם להשגת 17 יעדים של פיתוח בר קיימא למין האנושי עד שנת 2030.

לקריאת הכתבה

נשיא התאחדות האיכרים: "החקלאות כבר לא מספקת ביטחון תזונתי לאזרחי המדינה" (דה מרקר, 2015)

לדברי נשיא התאחדות האיכרים, כשתקום ועדת חקירה שתבדוק מה קרה לחקלאות בישראל, מישהו בממשלה ישלם את המחיר על המצב. "אני מוטרד מזה שהחקלאות כבר לא מצליחה לייצר את כל סל המזון בישראל. מישהו צריך לטפל בזה, אני לא רוצה להגיע לועדת חקירה. אני רואה מה היכולת של חקלאים, וזה מפחיד. צריך לשאול מדוע המדפים לא מלאים בכל סוגי התוצרת החקלאית, למה חקלאים הפסיקו לייצר?".

לקריאת הכתבה

דו"ח העוני של ביטוח לאומי לשנת 2014

בפרק זה מוצגת סקירה על המצב הכלכלי-חברתי בישראל ב-2013, בנוגע להוצאות הרווחה בהשוואה בינלאומית, וב-2012, השנה האחרונה שיש נתונים עליה בנוגע לממדי העוני והאי-שוויון. במדדים השונים שיוצגו יודגש מעמדה של ישראל בהשוואה לשנים קודמות ובהשוואה בינלאומית.

לקריאת הדו"ח

רכבת העוני נוסעת לשומקום (YNET, 2015)

מאות אלפי משפחות בישראל נוסעות ברכבת העוני והמצוקה היומיומית, בלי אפשרות לחינוך הולם או מתן הזדמנות שווה לילדיהם, ללא נגישות לשירותי בריאות ראויים, ללא ביטחון שתהיה להם אפשרות לשים על השולחן אפילו מוצרי יסוד בסיסיים שיש בכל בית, אבל אין אצלם.

לקריאת הכתבה

243,000 משפחות באי ביטחון תזונתי חמור (New1, 2015)

סקר מיוחד של ארגון לתת לקראת ערב ראש השנה מעלה גידול חמור בדרישה לסיוע במזון מצד נזקקים. רבים מאזרחי המדינה העידו כי יצמצמו את ההוצאה הכספית על ארוחת החג ביחס לשנה שעברה.

לקריאת הכתבה