משרד הבריאות הקים ועדה שתבחן צעדי חקיקה במטרה לקדם תזונה בריאה (דוקטורס אונלי, 2016)

שר הבריאות יעקב ליצמן הודיע אתמול (א') על מינויה של ועדה חדשה ל"רגולציה המקדמת תזונה בריאה". בוועדה 13 חברים, ובראשה יעמוד מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב.

משרד הבריאות מסר כי הנושאים שידונו בוועדה, בין היתר, יהיו: חובת סימון תזונתי בחזית האריזה של כל מוצר מזון; מיסוי מזון בעל ערך תזונתי נמוך; החובה לסמן ערכים תזונתיים בתפריטי המסעדות; הטלת פיקוח על מחירי המזונות הבריאים והגבלת כמויות של מרכיבים שונים בפריטי המזון (סוכרים, נתרן, שומני טראנס ועוד).

להמשך קריאה

Israel Has The Highest Rate Of Child Poverty According to the OECD. Forbes, 2016

According to the OECD, child poverty is measured as the proportion of children living in households with an equivalised disposable income of less than half of the median income of the total population. Just how prevalent is child poverty across the world’s developed economies?

While countries in northern Europe have the lowest rates of child poverty, according to the OECD, the highest rates can be found in Israel, Turkey and Mexico where over a quarter of children live in poor families. Child poverty is seven times higher in Israel and Turkey than in lowest-placed Denmark. Since 2007, child poverty has risen in over two-thirds of OECD countries with considerable increases seen in Turkey, Spain and Greece.

Continue Reading

נדרשת תכנית ממשלתית להעברת מזון מבוזבז לנזקקים (דה מרקר, 2016)

בישראל נזרקים מדי שנה מוצרי מזון ראויים למאכל בסכום ענק של כ-20 מיליארד שקלים. מנגד, כ-19% מאוכלוסיית ישראל, קרוב לשני מיליון איש, חיים באי ביטחון תזונתי, מחציתם באי ביטחון תזונתי ניכר, לפי הביטוח הלאומי. כלומר, אין להם אפשרות לרכוש את מלוא סל המזון הבסיסי הנדרש לקיומם.

למרות שנושא בזבוז המזון עלה לכותרות בשנים האחרונות בהקשרים של עוני ויוקר המחיה, אף ממשלה לא יזמה מהלך כולל להעברת המזון המבוזבז לאוכלוסיות החלשות, מה שיכול היה לתרום משמעותית לצמצום העוני והפערים בחברה.

לקריאת הכתבה

18 מיליארד ש' נזרקים לפח בשנה (YNET, 2016)

מדי שנה נזרק בישראל מזון בשווי 18 מיליארד שקל – כך עולה מדו"ח של עמותת "לקט ישראל". הצלה של רק רבע מתוכו תצמצם את הפער התזונתי שבין העשירונים, במהלך שעלותו זולה יותר בכ-75% מאשר מימון קצבאות. בארגון טוענים כי 75% מהמזון האבוד הוא פירות וירקות.

לקריאת הכתבה

דו"ח העוני האלטרנטיבי 2015

דו"ח העוני של ארגון לתת מתפרסם פעם בשנה ומבקש לשקף את הפן האנושי של העוני באמצעות ראייה רחבה וניתוח מעמיק של מגמות,לצד מתן ביטוי לקולם של האנשים נתמכי הסיוע והעמותות התומכות בהם.

דוח העוני האלטרנטיבי 2015

מדד העוני הרב ממדי 2015

עלות העוני בישראל והתשואות על צמצומו

עיקרי הנתונים מתוך הדו"ח המלא